HLAVNÍ MENU
TR Home
TR Registrace
TR Fórum
TR Editor
TR Galerie
TR Global
TR Charaktery
TR Komiks
TR The Movie
TR Novinky
TR Konzole
TR Anketa
TR Servis
  TR VERZE
Tomb Raider 10
Tomb Raider 9
Fórum k verzi
   Screen Shoty
   Pozadí
   Hudba
   Download
Tomb Raider 8
Tomb Raider Anniversary
Tomb Raider 7
Tomb Raider 6
Tomb Raider 5
Tomb Raider 4
Tomb Raider 3 Gold
Tomb Raider 3
Tomb Raider 2 Gold
Tomb Raider 2
Tomb Raider 1 Gold
Tomb Raider 1
   
Registrovaných: 576

Administrátor on-line:
Nyní žáden.
Em@il / E-pošta
   
sakul


 
TOMB RAIDER 9 LARA CROFT AND THE GUARDIAN OF LIGHT
 O hře

Všechno začne ztroskotáním výzkumné lodi za nečekaně propuknuvší bouře, což Laru nasměruje na odlehlý japonský ostrov, kde bude muset následně bojovat o holé přežití. Jednak za pomoci brutálních soubojů tváří v tvář, ale také postupně nalezených střelných zbraní a luku.

Ostrov má přitom žít svým vlastním životem. Stěžejní roli zde ovšem mají sehrát jeho podivní humanoidní obyvatelé, kreatury, co tady půjdou Laře neustále po krku. V rámci konfrontačního modelu se nicméně mluví také o možnosti stopování vašich nepřátel, přičemž např. taková mačeta, se kterou tu budete moci nacházet nové cesty, poslouží i jako nástroj pro boj nablízko.
 
 Další odkazy
 Fórum k verzi
 Screen Shoty
 Pozadí
 Koncepty
 Pohlednice
 Filmy a trailery
 Hudba
 Spořič
 Patche a update
 Cheaty-návody
 Game saves
 Demo
 Sys. požadavky
 Download
 
 
 Popis hry: izometrická akční arkáda coby odbočka ze série Tomb Raider

Co se příběhu týče, archeoložka Lara Croft bude tentokrát stát po boku májského hodnostáře Toteca. Společně se vydají na nebezpečné dobrodružství s cílem najít tajemný artefakt jménem Zrcadlo kouře, tedy Mirror of Smoke. Tenhle mytický předmět svému majiteli totiž údajně dovolí podmanit si mocné nadpřirozené síly, což je i důvod, proč po něm vedle našich hrdinů také pase banda nenasytných a "zlých" archeologů.


Jenže během putování Lary a Toteca se něco se pokazí, takže oba hrdinové budou v druhé části hry čelit především obávaném Xoxoltovi, duchovi vypuštěnému ze zrcadla a schopnému ovládat celou armádu dalších nemrtvých bytostí. Vašimi nepřáteli tedy tentokrát budou především zemřelí májští hodnostáři a celá zoologická zahrada jejich domácích mazlíčků, mezi něž se počítají třeba obrovití kouzelní mloci.

Narozdíl od série Tomb Raider ale vývojáři z Crystal Dynamics na příběhovou stránku přecejenom kladou mnohem menší důraz. Ostatně vzhledem k desítkám mrtvých, které za sebou v každém levelu zanecháte, to má celé hratelností nápadně blízko skoro až k arkádovým bojovkám ze začátku 90. let minulého století.


Vybranému žánru hraje do karet samozřejmě již zmiňovaná fixní izometrická kamera, která hru snímá zhruba ze stejného úhlu jako v Diablu, byť je trochu blíž samotnému dění. Dovoluje to přehlednou orientaci v jakémkoliv prostoru, od husté džungle až po chrámové interiéry, a díky rozhledu si budete dobře vědomi toho, když se na vás začnou valit davy nepřátel.

Příměr s Diablem ostatně není tolik od věci, protože nové dobrodružství Lary má stylem hry připomínat jakousi moderní rubačku: jakmile spatříte protivníka, prostě vám nezbude, než jednoduše vytáhnout zbraň, namířit, vypálit, nabít a celé to až do zbláznění opakovat. Obě postavy budou tyto souboje nicméně řešit po svém: Lara se spolehne na své charakteristické dvě pistole, tentokrát rovnou s neomezeným střelivem, zatímco Totec bude na nepřátele vrhat smrtící oštěpy.

Lara Croft and the Guardian of Light vyjde pro PC, Xbox Live a PlayStation Network.