HLAVNÍ MENU
TR Home
TR Registrace
TR Fórum
TR Editor
TR Galerie
TR Global
TR Charaktery
TR Komiks
TR The Movie
TR Novinky
TR Konzole
TR Anketa
TR Servis
  TR VERZE
Tomb Raider 10
Tomb Raider 9
Tomb Raider 8
Tomb Raider Anniversary
Tomb Raider 7
Tomb Raider 6
Tomb Raider 5
Tomb Raider 4
Tomb Raider 3 Gold
Tomb Raider 3
Tomb Raider 2 Gold
Tomb Raider 2
Tomb Raider 1 Gold
Tomb Raider 1
   
Registrovaných: 576

Administrátor on-line:
Nyní žáden.
Em@il / E-pošta
   
sakul


 
TR SERVIS DOTAZY A POMOC
 Servis a pomoc , vysvětlivky, k dotazům, rady
 
+ Snaž se mít několik uložených pozic z jednoho místa, a nenahrávat vše na jediný slot. Nejednou narazíš na situaci, kde budeš muset nahrát dřívější hru, protože se zamotáš a uděláš něco špatně.
 
+ Rozhlížej se po stěnách. Mohou tam být plošiny, schody nebo žebříky, umožňující pokračovat dál.
 
+ S rozvahou používej nalezené itemy, které najde Lara na zemi.
Nepoužívej lékárničku, když jsi jen mírně postřelen, využívej léčbu tak, abys ji využil co možná maximálně. To stejné platí i pro jiné itemy jako munice.Nestřílej z UZI
do slabých protivníků, protože jen vyčerpáváš drahocenou munici.
 
+ Nikdy neříkej nikdy.Často jsou momenty ,kdy si říkáš: musel jsem udělat něco špatně, nebo je tu nějaká chyba.Ale určitě po chvilce dalšího bádání zjistíš:proč jsem na to nepřišel dřív?
 
+ Nestřílej hned do všeho co se hýbe. W TR2 mniši můžou být nápomocni.Podobně je z vojáky v TR3. Postačí však jeden výstřel a máš nového nepřítele.
 
+ Lara sama automaticky míří na nepřítele, ale taky do nich střílí i když jsou již mrtví.Proto, když vidíš , že protivník padl k zemi, na chvíli přestaň střílet aby mohla Lara namířít na jiného protivníka.
 
+ Zbírej předměty ležící na zemi. V opačném případě se Ti toto, díky chybějícím předmětům, může vymstít.
 
+ Nezapomínejte, że Lara není ryba.Vzduchu pod vodou rychle ubývá. Využívejte každou možnost nadechnutí.
 
+ První kontakt z TR je dobré začít s výukou Lary a jejího ovládání. Naučit se principy nezbytné dovednosti ovládání, pro příští složitější levely TR, kde tyto dovednosti s určitostí nezbytně využiješ.
 
+ Ukládejte co možná nejčastěji hru.Před bodem, který je obtížný (např.nebezpečný skok) ,nebo v případě zdárně vykonané obtížnosti.Ušetříte si tak, několikanásobné opakování tohoto obtížného místa, kde smrt číhá na každém kroku.
 
+ Ve světě TR, má vše svůj smysl.Jestli najdeš rozvětvení cesty, tedy možnost dvou směrů, nebádej nad tím kudy jít, dozajista budeš muset projít obě cesty.
 
+ Lara má možnost výběru z velkého zbraňového arzenálu, kterému se však nedostává munice.Šetřte si proto tuto munici na silnější protivníky.Na ty jednodužší používejte obyčejnou zbraň.
 
+ Běh je podstata pohybu Lary.Ale přece jen je dobré občas zvolnit a přejít v chůzi.Budeš mít jistotu ,že nespadneš do nějaké nebezpečné a smrtelné díry.
 
+ Během boje je dobré uskakovat neustále do stran a u toho střílet.Tímto způsobem unikneš větším ztrátám na životě.
 
+ Lara skáče jako olympijský přeborník a někdy i líp, proto na první pohled nemožný skok, se může stát možným.
 
+ Ve hře bývá hodně kvádrů.Lara je umí přesouvat z místa na místo,
což je povětšinou nezbytné.Posouvání těchto bloků patří standartně k hádankám této hry. (V TR4 jsou bloky zastoupeny jinými předměty, nicméně princip zůstává stejný).
 
+ Využívej maximálně stroje pro převoz. Přejížděj s nimi protivníky, používej je k obtížným skokům. Mohou Ti občas ušetřit život.
 
+ Využívej světlic. V TR4 jsou hodně nápomocné, jestli chceš najít nějaký malý předmět ve velké místnosti. Taky v tmavých místnostech, se světlice přidá, pro možnost prohledat tmavé zákoutí.
 
+ Vždy důkladně prozkoumej místnost.
Bloky, které se dají přesouvat, se texturově liší od jiných textur.
 
+ V TR4 prozkoumávej vázy, skříňky, police
atd. Najdeš v nich zajímavé a potřebné itemy.
 
+ Často se rozhlížej, může se Ti stát , že něco mineš takřka o metr.
Když vcházíš do nějaké nové místnosti tak:
1) vyber zbraň z inventáře
2) rozhlídni se.
 
+ V TR2,3,4 používej světlice, můžou Ti zachránit život.V tmavých místech můžeš přehlídnout bodce nebo propasti. Můžete taktéž přehlédnout ve tmě věci, které by jste mohli sebrat.
 
+ Na vyžších úrovních hry se život strácí rychle a lékárníček nepřibývá, spíše naopak. Proto buďte obezřetní a šetřte kondici Lary.
 
+ Nepouštějte si protivníky k tělu. Zabíjejte je z daleka.Jestli neumíte mířit, pak vyzkoušejte
obyčejné pistole. Nedoporučuji to však na mnichy a nefrytové bojovníky (TR2).Sami nestřílejí, ale jsou vytrvalí, rychlí a nebezpeční. To stejné platí pro yeti, dinosaury a mutanty (TR3).
 
+ Využívej přechodů mezi levely. Jestli máš málo energie a jsi u konce levelu, nebojuj, ale ukonč level. Energie se obnoví. (TR4)
 
+ Nikdy neutíkej před bossem, pokud ho můžeš zabít. Mechanika hry je tak postavena, że před bossem, který se dá zničit, se nedá utéct. Mají obvykle něco čím se dá střílet, nebo nějaké kombo k útoku. Ti, před kterými je dobré utíkat, mohou útočit obvykle jen z blízka a jsou takřka nezničitelní.
 
+ Na každý typ protivníka existuje nějaká taktika. Na jedny platí přeskoky, na jiné ne. Na jedny platí stát na místě, na jiné ne. V TR4 se snaž zabíjet většinu protivníků z větší vzdálenosti. Na pomoc máš laserový zaměřovač.
 
+ Silní nepřátelé nejsou inteligentní ani rychlí.
Na každého z nich je nějaký způsob. Využívej jejich slabiny, můžeš se schovat a lehce je zabít. T-Rex má velkou hlavu na to, aby ji strčil do malé štěrbiny,
žralok na tebe může jen pod vodou, kostlivce se dá zničit střelou z revolveru.
Každý protivník má nějaké slabé místo, najdi tuto slabinu a využívej ji.